deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

Which system has the same solution as y < 1? Question 3 options: y < 4 y < 1 y < 4 y > 1 y > 4 y < 1 y > 4 y > 1
A person kicks a ball, giving it an initial velocity of 20.0 m/s up a wooden ramp. When the ball reaches the top, it becomes airborne. The ramp makes an angle o
Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. George is fascinated with buildings. He wants to be associated with them in any way possible. He
the following graph shows the sunset time for seward alaska. use the graph to solve problems 1-6
Which president is pictured on the us paper currency that has the white house on the back?
Use the vocabulary you learned in this unit to write 3-4 complete sentences about your family. Include details about your father, mother, brothers, and sisters
ill give you brainliest answer if you answer it right and give me the answer im looking for and answer all 7. What were the origins of the Progressive movement?
The density of a sample of F2(g) is 1.559 g/L. If the gas is held at 755 torr, calculate the temperature. how would i calculate the volume to use
hello what is the meaning of physical science
PLEASE HELP In Act II, Scene 2, what does Walter tell Travis he will get to do someday? A. Marry a nice girl with money. B. Go to any school in the country. C.