jennymgonzalez jennymgonzalez
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

McKenzie bought 4 blow pops for $2.00 from the concession stand. How much would she have to pay for 13 blow pops at this rate?

Respuesta :

lewisb65
lewisb65 lewisb65
  • 12-11-2020

Answer:

$6.50

Step-by-step explanation:

If she bought 4 blow pops for $2.00, each blow pop is $0.50.

You then multiply the cost for each blow pop ($0.50) by the number of blow pops she will buy (13).

Answer Link
andira321
andira321 andira321
  • 12-11-2020
26 blow pops 2❎13=26
Answer Link

Otras preguntas

5{[(4+6-8)-4]-(1+2⁴-3+6)}​
How many moles are in 13.5g of calcium?
Which word in bold letters is the subject in this sentence? When will the dinner be ready for us? A. When B. dinner C. ready D. us
To find a recipe for Polyjuice Potion, what does Hermione do? "Harry Potter And The Chamber of Secrets"
A 10-cm-long archerfish begins such a leap with its body vertical in the water, using its fins and undulating its body to propel itself sharply upward. Its acce
__________ is a result of light from distant objects falling short of the retina, causing distant objects to appear blurry. A. Farsightedness B. Macular degene
propprtiontriangle 1 AB= ? = ACtriangle 2 ? YX. ?​
m m n Paggamit ng Kuro-kuro Pa (Metalingual) M M Ang buwis na binabayaran sa Pilipinas ay pinakamataas sa buong Asya subalit hindi nararamdaman ng karamihan i a
The teacher choose Alyssa for the spelling team what is the noun in this sentence
if r= 5 what is |-r| - -r + |r| - |r|