siyamls siyamls
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Elena spent $2.50 on pineapple juice. Pineapple juice costs $0.10 per ounce. How many ounces of pineapple juice did Elena buy?

Respuesta :

24kpeterson
24kpeterson 24kpeterson
  • 12-11-2020

Answer:

25 ounces.

Step-by-step explanation:

Move the the decimals to the right.

Answer Link

Otras preguntas

what is one of the benefits of genetically modified food?
are humans are very good at detecting deception
O que significa clima?
who was the roman governor that ordered jesus’s trial and execution?
3x+5>_7 please help me with this
chlamydia, if left untreated:
a factory bottles 511 bottles of juice in 7 minutes. find the factory's unit rate of bottles per minute
your monthly living expenses are $1500 on an income of $1,650 per month. your goal is to have an emergency fund of 4 times your monthly living expenses. your em
By default the Windows desktop displays programs, task bar and gadgets. T/F
equation of a line that passes through (-6, 2) and has a slope of −12−12