Krgala01
Krgala01 Krgala01
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Brand A is $5 per 60 pound bag and Brand B is $12 per 150 pound bag. What Is the unit rate that brand A is selling for

Respuesta :

turtle62407
turtle62407 turtle62407
  • 12-11-2020

Answer:

YEEYEE

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

So, I'm given a graph. I need to find the equation to the graph, and explain how I got it. Please help by solving in degrees.
HELP ME PLEASE!!!! 50 POINTS!!!!What type of inheritance pattern does the pedigree illustrate?​
A block of mass 20 kg lying on a rough horizontal surface is pulled by a force F acting at an angle 60 with horizontal . For wha value of F, the block will just
Match each example to the chart?
List one method of testing a product quality
what is science??????​
Determine the independent and dependent quantities in each scenario include when possible part b: a grocery store sells pears by the pound. A costumer purchases
What is the least common denominator for 1/6 and 3/4?
7(y-2) 21=(2y)(3) solve the this linear equation
How does the Heart pump blood to the entire body?