duhitsyafa duhitsyafa
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

i went to walmart and parchased a 32 oz laundry detergent for 4.80 what is the unit price

Respuesta :

Isabelladominguez208
Isabelladominguez208 Isabelladominguez208
  • 12-11-2020

Answer:

$0.1500

Step-by-step explanation:

Answer Link
thatonegirlsydney thatonegirlsydney
  • 12-11-2020
0.1503125 to be exact
Answer Link

Otras preguntas

Thank you I’d really appreciate it
Josh decided to jog from his house to a friend's house. After playing video games with his friend, he jogs back to his house. The function j(t) gives the distan
You’re laying a new kitchen floor with square tiles that are one yard by one yard. Your rectangular kitchen is 24 feet by 33 feet, and each tile costs $54. You
The opportunity cost of producing one more unit of a good is calculated by dividing the.
What is the triangles perimeter
\frac{3}{8} times \frac{1}{9} in simplest form help me
Definition of quantitative data in ap human geography
The second quadrant contains which point? Choose one below. A (-8, -8) B. (1,0) C. (-3,4) D. (5,-6)
write an expression to show the total number of songs on Iris's playlist after w weeks
Acellus Saki-Plot - Flashback The Open Window by Saki 1. "My aunt will be down presently, Mr. Nuttel," said a very self- possessed young lady of fifteen; "in th