cortisonetanks cortisonetanks
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

lunches cost 14.75 per week how much would 13 weeks of lunches cost fast pls

Respuesta :

220113680 220113680
  • 12-11-2020
14.75*13= $191.75
—————————-
Answer Link
vrajshankhala vrajshankhala
  • 12-11-2020

Answer:

it would cost 191.75

Step-by-step explanation:

i just put it in a proportion like this 14.75/1 = ?/13

then i just multiplied 14.75 and 13 i got the resulting answer 191.75

pls mark brianleist

Answer Link

Otras preguntas

What does sub cellular structure mean?
As a student,what are ways you can do to eliminate the social stigma against sexual transmitted infections?
1.As a student-leader, I aspire for my co-learners/school/community to be___________ 2.And as a student-leader, I can help develop a student-friendly and motiva
https://youtu.be/Xv00LI04T8opls. subscr ibe. my cha nnel​
Assume that you are the president of your own company and paid a year end bonus according to the amount of net income earned during the year. When prices are ri
Change the statements to questions or make them negative according to the instructions in parentheses. Nous adorons manger au restaurant. (negative) Caroline ch
Which section from the article BEST explains why the U.S. went to Afghanistan and took the Taliban out of power 20 years ago
quang hợp là gì .....
Exercise can lower your chance of dying of colon cancer by______ percent. A.40 B.50 C.25 D.10 E.60
can somebody please help me I'm begging you I'm on my last question​