neenaayeppp
neenaayeppp neenaayeppp
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store selling five packs of granola bars for $3.41. what is the simplify unit rate for packs per granola per dollar ?
​

Respuesta :

ianlfrantz2007
ianlfrantz2007 ianlfrantz2007
  • 11-11-2020

Answer:

uh im not sure what the question is asking, but i think the answer is .68

My logic:

just divide 3.41 by 5 to get your unit rate!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Settlements where houses are constructed in a long line along a road or river are called __________ villages. A. cluster B. grid C. linear D. square
Why does the energy of a sound wave decrease over time
Which words in the salutation should be capitalized? dear aunt mary, Choose all answers that are correct. A. Dear B. Aunt C. Mary
A rectangle has an area of 4 square meters. The width is 1/5 meter. What is the length of the rectangle?
2. You want to understand the meaning of a color on a map. How do you find this information
Which is a purpose for which a pedigree chart might be prepared?
An athlete pays 1/10 of her annual income to her agent.The agent pays 2/9 of that money to his assistant.What fraction of her annual income is the athlete payi
1)Which of the following is NOT a common feeling during adolescence? A.increased desire for independence B.changes in self-perception C.increased sensitivity D
was the cold war based on Soviet fears and communism and western fears of capitalism
Consider the principles underlying Aristotle's theory of dramatic construction. According to M. H. Abrams, which type of theory is dramatic construction?