ahymaanshah6847 ahymaanshah6847
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

he product (33/4) x (2/11) gives the price of one kilogram of flour.
True of flse

Respuesta :

7002215649
7002215649 7002215649
  • 12-11-2020

Answer:

nope thx for the points tho

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A synonym is a word that's A. similar in meaning. B. defined in a thesaurus. C. opposite in meaning. D. pronounced the same.
A very active person uses a large amount of energy and therefore has a high A temperature B cholesterol level C fat diet d metabolism
Explain why the conversion ratios used between the SI and imperial systems are not nice, round numbers like those used to convert within either system.
All plots must have _____. themes conflict action dialogue
Cheese sticks that were previously priced at 5 for $1 are now four for $1 find the percent decrease in the number of cheese sticks you can buy for $1
Soccer is the most popular sport in the United States.
Billy stacked six pieces of wood on top of one another. If each piece was three-quarters of a foot tall, how tall was his pile?
The organ with the most acidic contents in the digestive system is the a. pancreas c. stomach b. mouth d. small intestine
Whys is it helpful to write a number as a product of primes
How can you ensure that your argument is credible? A. By attacking your opponent B. By appealing to emotions C. By avoiding logical fallacies D. By using only f