Ogpatrica
Ogpatrica Ogpatrica
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

7. You bought three erasers and a magazine for $6. You spent a total of $18. How much did
each eraser cost?

Respuesta :

monicaloza53 monicaloza53
  • 11-11-2020

Answer:

each eraser cost $4

Step-by-step explanation:

Answer Link
jjhbhbyjbbgjmv jjhbhbyjbbgjmv
  • 11-11-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please please help me
What is the general word equation for salt formation by neutralization? a. Metal + nonmetal b. Acid + metal c. Base + nonmetal d. Acid + base
13. Multi-Step Jessica wants to read1,500 pages over her summer breakSo far, she has read 412 pages. If shereads the same number of pages eachweek for the next
What is the mass of 3.00 moles of carbon
What is the area of one of the triangular faces?in.24 in.3 in.7 in.7 in.5 in.4 in.5 in.​
What is the value of 4 to the power of 3 divided by 2 to the power of 3
What happens to muscles with regular exercise?
The wolves, small in number, transformed, not just the ecosystem of Yellowstone National Park but also its physical geography." What is the best description of
The leg of a right triangle is 4 units and the hypotenuse is 9 units. What is the length, in units, of the other leg of the triangle?
what is the square root of 5 plus the square root of 5​