jessicasteen
jessicasteen jessicasteen
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

Write a unit rate for: 71 inches of cloth for $23.43.

Respuesta :

reeee3425
reeee3425 reeee3425
  • 11-11-2020

Answer:

$0.33 per inch

Step-by-step explanation:

Divide cost by inch to get cost per inch.

Answer Link

Otras preguntas

why are protein channels needed to transport substances
Kris and Julio played a card game.Together, they scored 36 points in one game. Kris scored 2 times as many points as Julio. How many points did Kris and Julio e
What goes into the cell for cr to occur
what helps exploding pods disperse
What is 1/2+3/4= ...........
Kris and Julio played a card game.Together, they scored 36 points in one game. Kris scored 2 times as many points as Julio. How many points did Kris and Julio e
What is 7.3 billion divided by 7?
Write each ratio or rate as a fraction in simplest form. 9 inches of rain in 30 days
What is a postmodernist work more likely to have than a modernist work? a. a consistent rhyme scheme with repeating syllables b. a more playful attitude c. an e
If a robin builds a nest in a big tree, the robin benefits and the tree is not helped or harmed. This type of symbiotic relationship is called commensalism, and