Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

why do you need two different circuits of blood vessels in your body​
How much greater is the probability that a motorcyclist will die in a motor vehicle crash compared to the occupants of a car? 10 times greater 20 times greater
In the company Educational Solutions, the ratio of the employees using a laptop computer to those not using one was 1:3 in the year 2005. In 2006, the number of
Find the missing term in the following geometric sequence. a. 12, 144 c. 20,100 b. 40, 200 d. 32, 200 Please select the best answer from the choices provided
if a rectangle is 95 meters long and 65 meters wide what is the diagonal​
How you can identify a Linear A linear non proportional relationship from a table
In the 6,492.709 which number is in the 10th place?
can someone help me?​
List the three things antin perceived free in America? And which of these did she regard as most important?
EMERGENCY!!! OK SO I need help on 4 questions! Lots of points for this :) Also please make sure it's correct cause this is for a grade! Please and thank you so