garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

When administrating therapy for status epilepticus, it is important to monitor for __________ when administering high doses of propofol for a prolonged period o
How we can maintain law and order in schools. state and explain five points ?
"To explain three basic hand-sewing techniques" is an example of a well-worded specific purpose statement. a. True b. False
can 6m,8m,10m be a right triangle
name 5 negative social consequences that wars can have on the survival of the worlds population
Under the Colorado fair housing act, a landlord may refuse to rent
When Dana returns to 20th century Los Angeles from 19th century Maryland for the very last time in the novel, she loses an arm. The ways the novel presents this
Question 10 (2 points)Carrying capacity is:4the maximum population growth rate under ideal conditionsthe maximum population size that can be supported by an eco
A standard die is rolled 100 times. The results show a mean of 3.7 and a standard deviation of 1.5. Suppose you want to find the confidence interval for rolling
A 1.5 sample of gas has a molar mass of 6.0 g/mole. The gas is held inside a 2.8 L container at a temperature of 0 celsius. what is the pressure of the gas insi