wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A compound is 80.0% carbon and 20.0% hydrogen by mass. assume you have a 100.-g sample of this compound. the molar mass of the compound was found to be 30.069 g
What is the approximate wavelength of a light whose second-order dark band forms a diffraction angle of 15.0° when it passes through a diffraction grating that
What line is parallel to y=-8
The primary bronchi enter the lungs at an area called the
Where did the first flight of an aircraft take place?where did the first flight of an aircraft take place?
Javier oye, david, ¿estás (1) (ver) el partido de fútbol?
Please help with these questions thank you.
How many different types of monomers can a protein be made of?
What happend to the americans at concord massachusetts
Who dangerously wrote about the lynchings that were taking place in the South?