skylarwoods
skylarwoods skylarwoods
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Can you help me find the mean

Can you help me find the mean class=

Respuesta :

c3improv
c3improv c3improv
  • 03-11-2020

Step-by-step explanation:

just add them all up and divide by the number of items. in this case divide by 10

Answer Link

Otras preguntas

benefits of fitness of 16-year athletic individual
There are 13 books on a shelf. 7 of these books are new. The rest of them are used.
please help me what is 28a+84b+92c=
Which of the following goals is included in the initiatives created by the United Nations Environment Programme? A. the reduction of carbon emissions by 80% by
(a) According to the article, why were some of the whites from "better families" who went to Central resentful of Hazel Bryan? (b) Do you think Hazel Bryan dese
Number of Bars1Analyze A store sells variety packsof granola bars. The table showsthe types of bars in each pack.Mason says that for every 7 bars ina pack, ther
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPP
4 pounds of grapes cost $5. 7 pounds of grapes cost $8.75. What is the cost per pound?
Environmental scientists collect air samples so they can test the quality of the air. They start with rigid metal containers that are completely empty—the air h
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE ASAP!