willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
Which of the following is an island nation with a constitutional monarchy? A. Cambodia B. Indonesia C. Brunei D. vietnam
Cain measured his couch and found it is 3 3/4 meters long what is the length as a decimal
You might say the first stage of photosynthesis powers the "energy engine" of the living world. What do you think this sentence means? Thank you so much!!
Which of the following describes nullification?
Is 0.453 greater than 43
In "Gumption," Clara admires the Oysters' gumption and advises Syl to have gumption. In what way is her advice ironic? a. Syl needs a job, but gumption got the
Which of these is direct characterization of ted from my brother’s keeper a. Im your kind of brother. Five years younger than you are and all the time, all thro
I fly without wings. I stand without leg. I destroy everything I touch. It's a riddle with 4 letters.
which countries on both sides of the Atlantic experienced revolutions during the late 18th and early 19th centuries?
Mark each statement if it accurately describes Greek architecture. A. Architects showcased Spartan deeds. B. The sculptor Phidias created a giant