ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

Gregor mendel a. developed theories of evolutionary change. b. discovered the structure of the dna molecule. c. studied characteristics that are influenced by s
A car is traveling down a highway at a constant speed, described by the equation d=65t , where  d represents the distance, in miles, that the car travels at t
Why does the mass number equal the total number of protons and neutrons? and what is mass number of atoms expressed in the Periodic table?
Woot!!!!!! Woot!!!!!! A. Movie B. TV Show C. ME!!!!! D. A Book
o trecho que você acabou de ler ,do romance Vidas Secas ,é um período composto .No caderno Reescreva o delimitando as orações que o formam
What is the arm span of someone that is 60 inches tall?
All moving objects will have (4 points) Select one: a. unbalanced forces acting on them b. some type of electrical charge c. no gravity acting on them d. only b
The Bill of Rights contains an American's civil rights. True or False?
What is the general rule for multiplying a decimal by a negative integer power of 10 definition?
Evaluating a person's food intake using food records is one of the ways nutritionists determine what people eat and their nutrient intake. this allows the nutri