879793245
879793245 879793245
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

four ponds of banana cost $2.60. what is the cost perpond?

Respuesta :

TristenC7
TristenC7 TristenC7
  • 14-10-2020

Answer:

.65c

Step-by-step explanation:

2.60/4 equals .65

Answer Link
Xtermin8ter
Xtermin8ter Xtermin8ter
  • 14-10-2020

Answer:

.65

Step-by-step explanation:

2.06 divided by 4=.65

Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

The impact of media coverage of the Freedom Rides was Group of answer choices to generate a boon to the automobile industry. to show Americans across the countr
PLZ HELP ME ASAP!!!!
United States economy is considered by the Institute for Management Development to be the most competitive economy because A. of a high saving rate. B. of selec
What are the essential conditions for timely completion of any project?Point them out.​
When the government passes a new law that explicitly changes overall tax or spending levels, it is enacting:
what is the definition of anion
What kind of mixture is spaghetti and meatballs? A) Solute B) Suspension C) Heterogeneous D) Homogeneous
What is the difference written in scientific notation?
A neutralization of a strong acid by a strong base give out 4590 J of heat energy. Determine the enthalpy change (in kJ) for the reaction. Give your answer to t
The entire graph of the function g is shown in the figure below. Write the domain and range of g as intervals or unions of intervals.