amhernandez828
amhernandez828 amhernandez828
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

If cheese costs $5.65 per pound, what will be the total cost of 2.2 pounds of cheese?​ plz help meee

Respuesta :

scelle1025 scelle1025
  • 13-10-2020
The answer is $12.43

Multiply the two numbers.
Answer Link

Otras preguntas

Energy is converted from solar to chemical in Process A and then from one form of chemical to another in Process B. Process A is best described as ___________
compare 1km to 999m is it less or greater then
how could you leave home on Monday to go sailing, sail for an hour on Sunday, and return home on Monday
Cats may have straight or curly ears. A cat with curly ears mated with a straight-eared cat. All the kittens had curly ears. Are curly ears a dominant or recess
Cats may have straight or curly ears. A cat with curly ears mated with a straight-eared cat. All the kittens had curly ears. Are curly ears a dominant or recess
What the grain shape of an obsidian rock
how do you do applications of systems
Which regions make up the United Kingdom? A. England, Scotland, and Wales B. Scotland, England, Wales, and Ireland C. England, Scotland, Wales, and Northern Ir
if it takes juwan exactly 35 minutes by car to get to his grandmother's. the nearest parking area is a 4-minute walk from her apartment.one week, he realized th
Which term describes the process that creates new oceanic crust at mid-ocean ridges? A. paleomagnetism B. convergent boundary C. seafloor spreading D. tectonic