zzaasofia90 zzaasofia90
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Evan bought 5 pounds of bananas for $10. How much did he pay per pound?​

Respuesta :

scelle1025 scelle1025
  • 13-10-2020
$2 per pound of bananas
Answer Link
jamesjohnsonnota
jamesjohnsonnota jamesjohnsonnota
  • 13-10-2020
$2 per pound of bananas hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

To expand his empire, Tang Taizong primarily relied on his military skills. used his trade relationships. chose loyal friends as officials. won over the peasant
How can I say this in french? When I am older I want to work with technology because it is interesting. The advantages of working with technology are that it ca
Algebra homework help, solving inequalities. A. Solve the inequalities and show your work. 5x + 3 ≤ 18 and 4 - x < 6
Metal Three of the following occurred as a result of the Industrial Revolution. Which did NOT? A. Advances in medicine increased the average life span. B. Natio
what are the words for lesson 10 in vocabulary power plus book f
How did the Greeks view the role and limits of government? A. The Greeks thought that the government's role was to provide order in the community so the citizen
Which was not a provision of the Northwest Ordinance? A. a law against slavery in the territory B. requirements for public schooling in the new territories C. a
please explain what I am to do with this problem 1x= -1; x+5=4
the graph that shows the volume of a sound at different frequencies is called a
Use logarithmic differentiation to find dy/dx: y=((x^3)(2x+3)^1/2) / (x-2)^2