servexio servexio
  • 13-10-2020
  • Business
contestada

If you can buy a pack of candy bars 5.99 or a 2 pack 3.49,what is the unit cost for a bar in each case?

Respuesta :

eternaldarkgalaxy eternaldarkgalaxy
  • 13-10-2020

Answer:

1.745 per unit

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the following key word used for? actually?
At a transform boundary between two continental plates, material is
Can the segments of 6 5 and 12 form a triangle
After centuries of international exchange between Japan and China, Japan pulled away from the relationship. What was the reasoning?
A sloth moves 12 centimeters in 8 hours. what is the sloth’s speed?
6(n-8) greater than or equal to -18
what was an important argument against the proposed Constitution
Jackson wants to divide a 2/5 pound box if trail mix into small bags.Each of the bags will hold 1/10 pound of trail mix.How many bags of trail mix can Jackson f
The formula for the nth term of an arithmetic sequence can be found using the formu
Which is the correct step below for using the grouping method to factor the following polynomial? 8x - 6 - 12x2 + 9x