Adamaris118711 Adamaris118711
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag of apples cost $3.50. Use that rate, to complete the table to identify equivalent ratios, and then answer the questions.

Apples cost $ __ per pound.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2020

Answer:

.70 hope this helps

Step-by-step explanation:

Answer Link
danaghaz danaghaz
  • 12-10-2020
.70 hope this helps you plz rate
Answer Link

Otras preguntas

In which area did tobacco and cotton farming become most important?
who is/was badest person in world.
Check the question & state how to do it! Thanks :)
Abnormal levels of _________ are linked to migraines, seizures, and schizophrenia.
HELP ME PLEASEE real quick just answer
can u help me with this can u tell me the answers I'll give 11 points
Rainbow sings and sings and sings she started singing at 9:42 a.m. She sang for 45 minutes . At what time she finish singing ?
Determine the general solution of: sin 3x - sin x = cos2x
Lamont buys 9 gallons of ice cream. he has 34 guests. if each guest eats 2 1/2 cups how many pints will be left?
which country worked with the us after wwII to build rockets for the us space program -Italy -Japan -Germany -Soviet Union