gabrfreeaseasyas123 gabrfreeaseasyas123
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 6 insulated gloves cost $50.94. what is the unit price of the pair of gloves.

Respuesta :

65007
65007 65007
  • 12-10-2020

Answer:

i think your answer would be $8.49 for a pair of gloves.

Step-by-step explanation:

50.94 / 6 = 8.49

Answer Link
heylolhaha heylolhaha
  • 12-10-2020
Answered the question : $8.49
Answer Link

Otras preguntas

During which time period did most territorial expansion of the united states take place?
6/36 reduce to simplest form
simplify the following questions 5(3x -1) -2x+6-3x-5 36x+12. 7-x-(-5x)-10+4x. 4(5m-2n)-(-3m+7n)
What is the ration of H+ ions to OH- ions at a pH = 2?
Perform the indicated operation. (-10) - (-4)
According to Carl jung, another name for our psychic inheritance
Which of the following was a reason for the United States to use the atomic bomb against Japan? A. American leaders feared Japan would never surrender
A large grouper can weigh 1/3 ton. How much does a large grouper weigh to the nearest pound?
Please help quickly Evaluate the expression: -|5+(2-8)|+|7(2-8)|
For #7 Find the measure of each numbered angle in the rectangle?