Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

How do people see the county of India
Write an algebraic expression for the area of a triangle if the base is 2 less than 3 times the height
Ellen rotated triangle ABC 90° clockwise around point A to form triangle ACD and rotated triangle ABC 180° clockwise around point A to form triangle ADE. Which
3.453 rounded to the nearest tenth
A student is trying to solve the set of two equations given below: Equation A: x + z = 6 Equation B: 3x + 2z = 1 Which of the following is a possible step used
What is the approximate volume of the sphere? Use 3.14 to approximate pi and round the answer to two decimal places if needed. A. 48 cm3 B. 150.72 cm3 C. 288
Which of the following is an economic term used to describe when inflation is combined with low consumer demand and high unemployment? A) deflation B) dem
A study was designed to determine how test scores on a 20-question test were related to the time spent studying for the test. What are the independent and depe
In H. G. Wells's The Time Machine, why was the Time Traveller disappointed in the Eloi? They looked frail and fragile. They lacked curiosity. They were not inte
The difference of two numbers is 8 their sum is 26 find the numbers