Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

Use (<, >, =) to compare 2⁄3 and 3⁄4. A. 2⁄3 < 3⁄4 B. 2⁄3 > 3⁄4 C. 2⁄3 = 3⁄4 D. None of the above
What affect does a tripling of the net force have upon the acceleration of the object ? Be quantitative
You kicked a soccer ball as far as you could explain how you could use a jump rope to measure how far the ball was kicked
what are some things that might cause a mutation
Considering only ions with charges of +1, +2, -1 and -2, or neutral atoms, give the symbols for 4 species that are isoelectronic with the oxide ion, O2-.
Item 18 A music company offers a loan to buy a drum set for $1500. The simple interest is 11.8% and the loan wil
how do these methods of categorization differ from scientific classification methods
1. Calculate the empirical formula of a compound that contains 2% hydrogen, 74 % carbon and 24% oxygen.
A long-term bond returns you $21,171.63 at the end of ten years. Assuming an interest rate of 4.5% compounded daily, what was the amount of your initial investm
Kirks family drove 36 miles in 50 minutes, which was 48% of the distance to his grandmothers house What was the total distance in miles to Kirk's grandmothers