avanagal avanagal
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Anna spent $2.75 at the school store. she bought two erasers and some pencils

Respuesta :

Tierneyjj
Tierneyjj Tierneyjj
  • 03-10-2020
is there a full question to this?
Answer Link
vsus vsus
  • 03-10-2020
The pencil was $1.25 and the two eraser were 75 cents each
Answer Link

Otras preguntas

Pls solve this question Pls can u solve this fast
Can you correctly label various parts of a dna molecule phosphate group
What is an equation of the line that passes through the points (-5, 8)(−5,8) and (5, 0)(5,0)?
whats 2+2(help, will name you brainlist)
What is the relationship between the guanacos and the puma.
How are the chemical senses different from the non-chemical senses? Chemical senses are less strong than the non-chemical senses. You must experience chemical
How do you find slope form
Tina bought these supplies to finish her project: Two art brushes, one jar of paste, four dowel rods (each are 1/2 in. long), and three jars of paint. How much
what figure surfaced in germany in the early 1930's to help build communism
Which expression represents the statement Add 9 and 3 then multiply by 6