bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Algebra 2 Questions that i need help with
how do you graph a function and put it into a table ? pls help me my midterms are coming up (there’s nothing attached i js need instructions)
Which of the following is the solution set of -2|x| < -8 {x | -4 > x > 4} {x | -4 < x < 4} {x | x < -4 or x > 4}
what would 12 and 3/4 less than the product of 7 and a number x be?
The school jazz band is playing at Sweet Yo's, a frozen yogurt shop. It costs $5 to get in the door for the event and if you'd like to eat fro-yo to eat while l
A company wants to import goods from south korea to sell in atlanta. How would the three or four transportation systems interact to bring these goods to atlanta
Assume that the distributions for the following scenarios are normal. Use the normal standard table to find the following probabilities. Round z-scores to the n
• Por que algunos medios son más favorables fara vivir que atros ?
How to set up the following question in the image below?
can someone solve this all