yourmamaishere
yourmamaishere yourmamaishere
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Would you rather sell a batch of cookies for $.50 each with an expense to make them of eight dollars or the entire batch of 30 cookies for15 with an expense to make them of six dollars



help:/

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2020

Answer:

.50 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If a Ferrari drove 300 kilometers in one and a half hours. How fast was the car going?
how many sides does a triangle have? show your work? why does it say show your work?
if a dozen eggs cost $ 1.35what is the unit cost
Which of the following is a TRUE statement regarding the discrimination those with HIV/AIDS face?
Sometimes people worry that the president will make decisions
The farmer harvested 5000 bushels of barley from 40 acres. The crop produced an average of how many bushels of barley for each acre?
A store has thirty-five diet sodas, which is seven times the number of regular sodas they have. How many regular sodas do they have?
How can you improve indoor air quality?
How long does it take earth to spin on it axis once?
What is a penalty that is given for a perceived or real fault? Choices are as follows. A. Guidance B. Discipline C. Puni