gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

people who get population education are also aware of health issue and environment degradation see​
Sensessment Questions Ovenie Percise 1.6 You are a Can you suggest two reasons why knowledge of Creek is important for studying Hebrew Bible?
A man drove 60 km at 30 km/h, 60 km at 40 km/h and 60 km at 50 km/h. What was his average speed for the whole journey?​
Which expression is equivalent to v2/3v2? 1/4 6v2 v2 v2/2
determine the general solution of cos2X -7cosX -3=0​
Rewrite 24.5 as a mixed number in lowest terms. Rewrite 0.85 as a fraction in lowest terms.
1. Which of the following species exhibit tetrahedral geometry? a. CCl4 b. PCI5 c. NH3 d. CO2 2. Which statement correctly describes the Valence Shell Electro
To what extent can we attribute the poor performance of state corporations and their eventual collapse to the economic environment within which they operated?​
write a couple of paragraph about your plans after see 1 paragraph should have 50 words
Which parts of The Action Potential Are Represented On The ECG?