Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

please help with this, thank you!

please help with this thank you class=

Respuesta :

andrewthorndara214 andrewthorndara214
  • 01-10-2020
A and in total for a is 7.00 dollars
Answer Link
BigDave237
BigDave237 BigDave237
  • 01-10-2020

Answer:

a) that would cost 7.00 pounds

b) two packages of the 2kg and one package of 1kg, and that would cost 6.70 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why were Greeks and Trojans adversaries
This office evaluates the federal budget. a.)IRS b.)OMB c.)CBO d.)NSC
Identify the sentence with the misplaced modifier. We shivered as the wolves howled by the campfire. Dogs who bark often are protective of their owners. Rachel
How did imperialism open the battlefield for the war?
Round 4.309 to the nearest hundredth
Why do many cases of abuse and violence not get reported?
CRITICAL THINKING HELP !!!!! Why are Mind Maps better then TM notes ?
A coin candy machine contains 5696 pieces of candy with each quarter a customer receives eight pieces of candy how many customers can use the candy machine bef
What Are 5 Events That Happened In WW1
What is the ratio of 2 inches to 3 inches