xjellyx xjellyx
  • 14-09-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 5 notebooks that cost $9.45

Respuesta :

gabbydiaz326
gabbydiaz326 gabbydiaz326
  • 14-09-2016
Divide $9.45 into 5 yr answer would be $1.89 per notebook
Answer Link

Otras preguntas

The December 31, 2018, adjusted trial balance for the Blueboy Cheese Corporation is presented below. Account Title Debits Credits Cash
A sample of a gas in a rigid container at 35.0oC and 1.85 atm has its temperature increased to 48oC. What will be the new pressure?
Using evidence from the harry bingham’s "the annexation of hawaii," explain how the speaker uses constitutional principles to justify the annexation of hawaii.
Fred is an old man he lived 1\8 of his life as a boy, 1\12 as a youth, 1\2 as a man and 28 years in his old age. How old is Fred now​
9. Many Central Americans have modified their physical environment in order to improve their lifestyles. Which of the following is an example of this? A. Peasan
Can you help me on this one question Thanks! by the way can you please not just answer random things that makes it so no one else can answer
I need help with my math work
A shop sells party hats and masks. On a particular morning, 10 hats and 20 masks were sold for $30. In the afternoon, 8 hats and 10 masks were sold for $18. Fin
what is the measure of ∠C?
Use a ratio box to solve this problem. One hundred inches equal 254 centimeters. How many centimeters equal 250 inches?