angelynaruiz03 angelynaruiz03
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Need help with this thank u for your help

Need help with this thank u for your help class=

Respuesta :

shalizehkermani shalizehkermani
  • 15-09-2020

Answer:

Gary's grocceries

Step-by-step explanation:

When you find how much it costs for one can at both stores gray's store is cheaper (.88 cents/per can) where as Marissa's store costs (1.2 dollars/ per can)

Answer Link

Otras preguntas

What is an aphelion? How does it differ from a perihelion? (Long answers are not mandatory.)
i need help solving a couple o problems
which one is greater $16 for a 25 - ounce block or $18 for a 30- ounce block
(2.09, LC) Select the word that best completes the sentence: When joining two independent clauses with a comma, a _______________________ needs to accompany the
There were 35 students in a class. They were given math books (each priced at $0.55) and other books the total value of which was n dollars. How much money was
Find the value of x if A, B, and C are collinear points and B is between A and c.AB=x+6,BC=3x−5,AC=36−x
What is it that the speaker hopes the raven will do by the end of the poem "The Raven"?
what is 0.765 to fraction
The width of a credit card is 5.6 centimeters. What is this in millimeters (mm)?
Which of the following sets of oxidation numbers is NOT correct? KMnO4 : K +2, Mn +6, O -2 NaCHO2 : Na +1, C +2, H +1, O -2 Zn(OH)2 : Zn +2, O -2, H +1