bryjaun13 bryjaun13
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

sturgeonryan85
sturgeonryan85 sturgeonryan85
  • 14-09-2020

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

1.28 times 7

Answer Link
bbernhardt1216 bbernhardt1216
  • 14-09-2020

Answer:

$8.96

Step-by-step explanation:

If 1lb=$1.28, then 7lbs x $1.28= $8.96.

Answer Link

Otras preguntas

which country settled louisiana in the 1600s?franceenglandspaincanada
which of the following is an example of a run-on sentence? baseball is an amazing sport to play and to watch. nothing beats the thrill of the sport on the diamo
how does a tyrant seize total power?a.a tyrant seizes power by bullying the common people, using fear as the primary motivation to gain power.b.a tyrant works w
after developing a hypothesis a scientist is ready to test it by
a class has 15 boys and 16 girls. what is the probability that a boy's name is drawn at random? 15/31 16/31 15/16 16/15
which of these is an example of food found in louisiana as a result of cultures mixing? a. curry b. trifle c. gumbo d. conch
which of the following pairs of words is an example of nuance?
after developing a hypothesis a scientist is ready to test it by
What was a major obstacle to drafting a new constitution at the Constitutional Convention of 1787?
what was the outcome of the battle of El alamein