bryjaun14
bryjaun14 bryjaun14
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

meyerlj
meyerlj meyerlj
  • 14-09-2020

Answer:

I'm pretty sure the answer is 8.96

Step-by-step explanation:

1.28×7=8.96

Answer Link

Otras preguntas

Activists in the counterculture movement were successful at doing which of the following? weakening the Republican Party turning public opinion against the Viet
During the medieval period, which group played an important role in staging plays in various parts of towns? landholders shop owners peasants trade guilds
The 1862 battle at Antietam put an end to A. the military career of Stonewall Jackson. B. the Confederate threat to the Union capital. C. the Civil War’s early
A search warrant gives the police legal authority to search private property. the right to keep someone jailed until bail is met. authority to arrest someone. a
A necessary precondition for a Neolithic village to become a civilization in prehistory was the __________.
Can someone please help me? :(
What is bigger 3/6 or 4 /10
Groundwater _____. contains high levels of salt minerals is the largest available source of freshwater is only found in very wet climates is only used to supply
What is produced when prokaryotes break down sewage
A case of grape fruit weighs 35 3/4 pounds. Of this weight, 1/8 is not ripe. What is the weight of the grapefruit that are ripe ?