georgeames99 georgeames99
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of sugur cost $2, the cost of 1 pound of sugar cost

Respuesta :

saramagentacool saramagentacool
  • 11-09-2020

Answer:

50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link
CreepyWoods CreepyWoods
  • 11-09-2020

Answer:

.50¢

Step-by-step explanation:

50 cents = 1 pound

$1.00 = 2 pound

$1.50 = 3 pounds

$2.00 = 4 pounds

basically adding 50 cents equals to $2

Answer Link

Otras preguntas

In 1803, the United States purchased the Louisiana Territory from? A. Britian B. France C. Florida D. Spain
This is Europe's major mountain range. It contains some of Europe's tallest peaks.
The brain is divided into the _______. A. Cerebrum B. Cerebellum C. Brain stem D. All of the above
the median of 10,31,36,36,38,42,47,48,49,52
the unit cm3 is used to express .?
The original Almohads and Almoravids were both a part of which group? a. Muslim reformers b. Bantu-speaking peoples c. Swahili peoples d. Arab peoples
HELP W/ ACT PREP QUESTION PLEASE I NEED TO DO WELL AND NEED YOUR HELP!!: At a school picnic, 1 junior and 1 senior will be selected to lead the activities. If t
Which practice was common among modernist poets?
what was not an outcome of the meiji restoration in japan
Simplify 6 - (-2) - 3(-5). -11 -7 19 23