popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

How do i do this?????
(Extra points+Brainliest Answer, :) happy holidays) CO2 + 2LiOH = Li2CO3 + H2O To ensure that the air in the shuttle remains free of excess CO2, engineers tes
0.23,19%,1/5 order the numbers from least to greatest show your work please help this is due today
Which of the following statements accurately describe how water moves through Earth and its atmosphere
I REALLY NEED HELP !!!!! When investigators photograph a crime scene in an investigation, they are expected to: 1. Record the scene as a whole from a wide-angle
Am I correct?? Will give brainliest
How did the ice ages affect where people settled in the americas?
I really need help on 14 and 15 please
How to write the ratio of the amount of time spent playing video games to the amount of time spent watching television
Find an equation in slope-intercept form of the line that has slope –8 and passes through point A(1,5)