Reality1 Reality1
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

raexx
raexx raexx
  • 12-09-2016
divide $4 in 8 and you'll get the answer 
Answer Link
randalllll
randalllll randalllll
  • 12-09-2016
$0.50 is the answer to it
Answer Link

Otras preguntas

A farmer divided his field in three parts a). On half of his field he grew wheat b) of the remaining half he used one-third to grow rice and the rest to grow ve
I need some direction please!
What is a negative and a negative when adding
solve each absolute value equation number 1 |2x-3|=7​
What is the measure of ABC?
Can you determine which of two unknown elements has the larger radius if the only known information is that the atomic number of one of the elements is 20 gre
why the patient is made to drink a lot of water before the actual medical procedure​
if g (x)= x+1/x-2 and h(x) =4-c, what is the value of (g•h)(-3)?
If you have 788888divide by 20000
4a - (3a + 10) = 2/3 a​