avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Explain the issues surrounding the Cuban missile crisis?
Uh, Amber or anyone I need help!!!
ANSWER PLZ 99 POINTS AND BRAINLIEST. WHAT IS THE SQUARE ROOT OF 169? THANK YOU. IF YOU ANSWER INCORRECTLY YOU WILL BE REPORTED. DONT JUST TAKE POINTS.
Description of plankton
Determine the product of 800.5×([tex] 2^{6} [/tex])
Find 3x2 − y3 − y3 − z if x = 3, y = −2, and z = −5
Ryan caught a 4 3/4 pound fish. How much did it weigh in ounces
In Pavlov's experiment with dogs, salivating in response to the bell after associating the bell with food is called a _____.
Scientists in a lab are working on a series of experiments that involve colliding two or more atomic nuclei at very high speeds to form a new type of atomic nuc
How did Chile’s geography contribute to both its pollution problem and its agriculural boom? A The mountains trap exhaust and smoke; farming regions are prot