elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

how was europe having an age of anxiety in the 20th century
20 POINTS. PLZ HELP. Robin has read 3/4 of a 500 page book. Mark said he had read 2/5 as much as Robin. How many pages of the book has Mark read?
Which table shows a linear relationship
write in the blank whether the sentence is SIMPLE or COMPOUND1. That song always reminds me of you. 2.Tell me more about your experiences in China.3.Geoff ra
What is the slope of the following equation: Y=4x-2​
help pls it due today and i.d.k. what to do the one that said mean thats is the understanding o i but i dont understand it
What do you mean by peace?
Some colonists were upset that cheap tea would cut into the profits of smugglers and established tea merchants but most were just angry on principle. True or Fa
How did The avenue of the dead get its name
I need help what is 1/4 ^ 4