cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
help!! only 5 minutes remaining
3(x−2)=9 :solve for x?
Matt collected 18 fewer football cards than Steven. Matt collected 63 cards, how many cards did Steven collect
Egypt, what kind of leadership does such a civilization need? What does a government need to do to protect the way of life for its people? Can you think of any
Question 7 (01.03 LC) Which of the following happens to a molecule of an object when the object is cooled? a) Its temperature increases, b) It loses kinetic ene
Jenna and Harper are living together and have agreed to split half of all living costs. Rent for the apartment is $970. The water bill is $52. The gas bill is $
Please help and explain I don’t get it
964,103 rounded to the nearest ten thousand
What is theocracy definition
What are some examples of the impact of the Internet boom? A. We have instant 24-hour access to news and entertainment. B. We can travel around the world faste