angie9995 angie9995
  • 13-07-2020
  • Mathematics
contestada

Paper clips sell for 23 cents per box. What will 4 boxes cost?

Respuesta :

kingbearfries
kingbearfries kingbearfries
  • 13-07-2020

Answer:

92 cents

Step-by-step explanation:

If each box has the cost of 23 cents, and you decided to buy 4, you would multiply the amount of boxes you want with the cost of each one, therefore, the 92 cents. 4 * 23 = 92

Answer Link

Otras preguntas

in a mrket economy,prices are established by​
5. In a drama, an "extra" is a character that is A. unimportant. B. unnamed. C. unusual. D. unseen.
A recipe requires 1/5 cup of sugar and 1/2 cup of flour. How many times as much flour is required for the recipe as sugar?
How many moles of propane (C3H8) are in my grill’s tank if the pressure is 7 atm at a volume of 15L and a temperature of 23˚C?
David rosenhan sent "pseudopatients" to a mental hospital, where they pretended to be disturbed. the results led him to conclude that _____ greatly impacts ment
examples of anti biotics ​
Please help, I need this answer ASAP. Bill and his dad are building a deck on the back of their house. The scale on the building plan is 1 in. = 4 ft. If the l
Can u help me?? Answers for these questions
The ___________________ is a "gap filler," which binds the agreement for a real estate purchase from the time the agreement is reached until the time of the clo
There were 287 music books and 134 science books in the store. After some books were sold there are 159 books left. How many books were sold?