JahCwp063 JahCwp063
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

shakira pay $33 for 22 pounds of peanuts at the price per pound is the same how much will she could have to pay another to buy 15 pounds of peanuts

Respuesta :

MaMariah
MaMariah MaMariah
  • 02-09-2016
$33/22=$1.5 per pound $1.50 x 15 pounds = $22.50
Answer Link

Otras preguntas

What leads to competition between two species?
I lost 1 point on this and I don’t know what I did wrong.
How to prove the converse to the same side interior angles theorem
In lines 45 and 46, what figurative device does the author use twhen Mrs. White says she could use "four pairs of hands"?
Which of the following is NOT true of this painting? Choose 1 answer: A Judas holds his bag of silver, which he was paid to betray Christ. ® Leonardo includes a
What is the following quotient? 120 30
Does a virus grow or not
what does this mean 私の叔母は、黒人の未亡人に噛まれた片腕を持っています ??
which of the following is the best example of erosion
how do you do -9(x+5-9)=9--9