asantavares
asantavares asantavares
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

plums are priced at 3 for 35p how many can be bought for $2.10

Respuesta :

TrainerTips
TrainerTips TrainerTips
  • 03-09-2016
15 plums is bought for $2.10
Answer Link

Otras preguntas

In what way does Nelly hope Lockwood will become involved in the other characters' lives? Why does Lockwood doubt the idea?
How much force is required to accelerate a 1,800kg truck at 3m/s/s
the perez family are at the fair. Mrs.perez bought 3 hotdogs and 3 cheeseburgers for $25.50. Mr.perez bought 6 hotdogs and 4 cheeseburgers for $41.00. How much
A stock has an expected rate of return of 9.8 percent and a standard deviation of 15.4 percent. Which one of the following best describes the probability that t
What is an object doing at the moment its instantaneous acceleration is zero? A. Resting B. Changing Direction C. Traveling Downward D. Accelerating
People with _____ of circadian rhythm sleep-wake disorder have sleep that tends to be fragmented into at least three periods per 24 hours; they may have insomni
Help pls! 30 points! Which of the following is a unit rate? a. $1.25/ 4 oz. b. 120 mi./ 2 hr. c. 4 ft./ 1 sec. d. 340mi./ 6 gal.
Christmas in the family
What is the equation of the following line? Be sure to scroll down first to see all answer options. (0,0) (-1/2,-3)
Solve 3y^4-6y^3=-3y^2