sharsh95 sharsh95
  • 15-06-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren bought work pants for a total of $94.24. If each pair of pants cost $23.56, how many pairs of pants did she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-06-2020

Answer:

4 pairs of pants

Step-by-step explanation:

divide 94.24 by 23.56 and you will get 4 :)

Answer Link
annaasif33
annaasif33 annaasif33
  • 15-06-2020

Answer:

She bought 4

Step-by-step explanation:

$94.24÷$23.56=4

Answer Link

Otras preguntas

What is a series of events that cells go through as they grow and divide
why can parents who are heterozygous for type a and type b blood have children with any of the four human blood types?
a soccer team played 160 games and won 65% of them. how many did they win?
why can parents who are heterozygous for type a and type b blood have children with any of the four human blood types?
Luke made a model that has 1 circular base and 1 curved surface.what solid figure did he make
There is an inverse relationship between x and y. If y is when x is 3, what is x when y is 9? 3 5
How did the depression affect women and children?
Simplify (7-5i)(-3+9i)-(5+6i)^2
The gases in the air attracted to earth by gravity form layers called the ____
How do you work out the problem 84 divided by4