alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Why were so many European leaders reluctant to challenge Hitler’s actions to rebuild Germany’s military and occupy the Rhineland?
(6x+n)(x+n) = 6x²+px+25a. Work out the two possible pairs of values that n and p can take.
i need help with 11, 13, and 14 please
What are the seven principles of effective system management? Briefly explain two. a) Planning, Execution, Monitoring, Evaluation, Feedback, Adaptation, Commun
Anaya is collecting information from a variety of sources to make a decision on where to market her new line of designer scarves. Anaya is conducting ________.
What type of childhood does Jeannette say she had?
What is the correct sequence of ⟶-pushing patterns in the following multistep reaction? a) →, ←, → b) ←, →, ← c) →, →, → d) ←, ←, ←
What is the equivalent annual cost in years 1 through 7 of a contract that has a first cost of $70,000 in year 0 and annual costs of $15,000 in years 3 through
Write a function named myFunction(a,b) which accepts two different input arguments a and b and returns the bigger one of the two. Please use MATLAB.a) function
Lukby mvrnhcetc hgjtbk