myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
Solve the inequality
How the federal government supported nationalism in their intersections with the states
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​
Amy thinks of three numbers, which she calls a, b and c. The ratio a: cis 4: 3. The ratio b: cis 7:5. The median of a, b and c is 80. Work out the values of a,
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
at the market opening, a customer purchases 200 shares of an S&P 500 inverse etf (-1x) at $50 per share. At the end of that day, the s&P 500 index decli
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
Consider the polynomial function p(x)=-5x^6-3x^5+4x^2+6xp(x)=−5x 6 −3x 5 +4x 2 +6xp, left parenthesis, x, right parenthesis, equals, minus, 5, x, start su
Yochanan walked from home to the bus stop at an average speed of 5 55 km/h km/hstart text, k, m, slash, h, end text. He immediately got on his school bus and