mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

To ensure the greatest nutritional benefits, dietary guidelines suggest which of the following? a. Washing foods before eating them b. Eating nutrient-dense f
which is a typical example of Gothic character
What is the product? (5r − 4)(r2 − 6r + 4) A. 5r3 − 34r2 + 44r − 16 B. 5r3 − 4r2 + 14r − 16 C. 5r3 − 6r − 16 D. 5r3 + 10r − 16
The indus river empties into the
i am putting my shoes and i will have been for a walk in the park right now correct the mistake to match verb and tense
if a consumer is the victim of a false claim ,what does the consumer bill of rights say they are entitled to
Compounds put together will form - a. elements. b. mixtures. c. atoms. d. pure substances.
What American architect held that the function of a building should determine its form?
The missing number in the series 9, ____, 6561, 43046721 is:
compared with the United states