brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

Where will ATPase be found in the mitochondrion?
What is wrong in this 1 pound = 100 penny = 10 penny x 10 penny = 1/10 pound x 1/10 pound = 1/100 pound = 1 penny => 1 pound = 1 penny
A kingdom may be subdivided into only one Phylum.
The soap needs salt AND pepper. Which type of conjunction is the word in bold?
How does the use of a cell phone or electronic devices affect driving skills? Name two ways that you can make sure a cell phone is not a distraction to driving
How do you do 2x-y=4 and 2x+3y=12
how much stuff can u stuff in a stuffie before your stuffos stiffed enough stuff
What is the greatest common factor for 20 and 28?
How do i find each product by factoring the tens? 3x2, 3x20, and 3x200
List three things the continental congress did