dayidiaz683
dayidiaz683
15-05-2020
Mathematics
contestada
Answer this there is a pic
Respuesta :
SASSCHOP
SASSCHOP
15-05-2020
Answer:
A
Step-by-step explanation:
1:2.5 because 2/2=1 and 5/2=2.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
Calculate the total cost of an item bought at a negotiated price of $17,250 with 7.7 percent sales tax and a $115 registration fee. (Points : 10) $17,270 $17,
Bella pays 7 payments of 5$ each to a game store. She returns one game and receives 20$ back. What is the change to the amount of money she has?
Let f(x) = x – 4 and g(x)=1/x. The graph of (g o f)(x) is shown below. What is the domain of (g o f)(x)? all real numbers except x = –4 all real numbers except
Which sentence has no errors in punctuation? A.The auction is planned for 6:30 P.M. on Thursday, November 14 2013. B.The auction is planned for 6:30 P.M. on Thu
In his book Common Sense, Thomas Paine begins to make the colonists think about becoming: A. Kings B. Communist C. Independent D. Loyalists
What does this word mean in spanish (amor)
A human sex cell has _____ chromosomes. 13 21 23 46
Which best describes the underlined clause? She laughed out loud when I told her the story. A.possessive B.noun clause C.adjective clause D.adverb clause
How is the infinitive phrase used in this sentence? These old journals are wonderful to learn what life was like a century ago. A.adverb B.noun as direct objec
What is the unit rate: $1.12 for 8.2 ounces