ariannaleija
ariannaleija ariannaleija
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

i need these two questions

i need these two questions class=

Respuesta :

alaskasabrinasnow
alaskasabrinasnow alaskasabrinasnow
  • 14-05-2020
4) the unit rate is 1 to 15

6) it would be 6$ for 4 pounds of fudge. If you divide 4.50/3 = 1.50 . that means that each pound costs 1.50. 1.50x 4 = 6.
therefore the answer is 6
Answer Link

Otras preguntas

Is there a correlation between the hours spent on homework and the test score? If there is, explain.
HURRY!!!!!!!!!!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!! Donations by political action committee to campaigns are limited by _________. a. federal law b. common sense c
Which of the following is a polynomial with roots negative square root of 3 , square root of 3 , and 2? A. x3 − 2x2 − 3x + 6 B. x3 + 2x2 − 3x − 6 C. x3 − 3x2 −
What is a freedom called when it is specified in law? Freedom specified in law is called a Reset
please help!! what is the solution to the equation
The principle of limited government prevents a leader from: A. Voting Elections B. Becoming too powerful C.Getting re-elected D.Switching to another branch
Which of the following are not absorbed directly into capillaries? a.) Glucose b.) Fructose c.) Amino acids d.) Fatty acids
Help me soon please
4 newtons, 4 amps, 4 joules, 4 watts, 4 ohms, 4 volts what does I=
10 +100 ÷ (15+5) +4²