ari10107 ari10107
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada


Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All
together, the balls cost $35.99. About how
much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

emmalzorn emmalzorn
  • 14-05-2020

Answer:

$2.31

Step-by-step explanation:

$35.99/15.6=$2.31

Answer Link

Otras preguntas

why airbags always fill evenly?
tell whether the relationship is a proportional relationship. If so give the constant of porportionality
The wind-chill effect refers to the fact that exposure to a cold environment can cause frostbite. a. True b. False
A scientsist is testing the effect of light on plants. He takes one plant and sets it on the window sill where it receives light for approximately 10 hours a da
Difference between leader and manager
The immigrant group that was primarily presbyterian was:
how many cubic centimeters of olive oil has the same mass as 1.7 L of gasoline
Write using algebra. If Jim is x years old now, and his sister is twice as old, how old was his sister 7 years ago?
The question is: What is the relative age of layer 3? (Hint: With what absolute ages can you compare it?)
The number of accidents that occur annually on a busy stretch of highway is an example of: